Sleeveface w wydaniu miłośników książek
Do naszego kraju wdarła się moda na sleeveface, czyli ubierz się w książkę. Z trendu tego powstają zdjęcia przedstawiające osoby fotografowane z zasłoniętą przez okładkę książki częścią ciała. W rezultacie otrzymujemy złudzenie śmieszne, kreatywne połączenie osobowości czytelnika z książkowym wcieleniem bohatera. Termin sleeveface powstał w kwietniu 2006 i został upowszechniony przez Johna Rostrona i Carla Morrisa, w wersji winylowej. Samo zjawisko powstało wcześniej i rozpowszechniło się za sprawą mediów społecznościowych.
Nasza biblioteka zaprasza na sleeveface z książkami zorganizowane przez czytelników pod opieką nauczyciela bibliotekarza Joanny Giezek. Projekt wykonała uczennica klasy IIIi Wioleta Berg, a modelami/ kami byli Rafał Głodowski IIa, Maciej Borowicz IIb, Wioleta Berg IIIi, Martyna Migawa IIIi, Weronika Czerwionka IIIi, Jagoda Kazana IIf, Alicja Rotter IIf, Jagoda Potrac IIIg, Dominika Groth IIIf. IIIi Wioleta Berg, a modelami/ kami byli Rafał Głodowski IIa, Maciej Borowicz IIb, Wioleta Berg IIIi, Martyna Migawa IIIi, Weronika Czerwionka IIIi, Jagoda Kazana IIf, Alicja Rotter IIf, Jagoda Potrac IIIg, Dominika Groth IIIf.
Mamy nadzieję, że po obejrzeniu tak wspaniałych sleeveface zechcecie sięgnąć po książki i odwiedzić naszą bibliotekę szkolną.
Joanna Giezek
Zdjęcia