KONKURSY ROK SZKOLNY 2019/2020

KONKURSY ROK SZKOLNY 2018/2019

KONKURSY ROK SZKOLNY 2017/2018
Terminarz konkursów na rok szkolny 2017/2018

KONKURSY ROK SZKOLNY 2016/2017


KONKURSY ROK SZKOLNY 2015/2016


KONKURSY ROK SZKOLNY 2014/2015


English Master Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego
Julia Usarek uczennica klasy IIi reprezentowała nasze gimnazjum w Wojewódzkim Konkursie Języka Angielskiego English Master , który odbył się w Gimnazjum im Jana Pawła II w Somoninie w dniu 30.10.2014r. Po części pisemnej zakwalifikowała się do ścisłego ustnego finału, w którym uczestniczyło jedynie 6 najlepszych uczniów. Finał odbył się w obecności wszystkich uczestników konkursu. Gratulacje dla Juli za wiedzę i odwagę.
Notatkę sporządziła:
Grażyna WawrzyniakKONKURSY ROK SZKOLNY 2013/2014
Olimpiada Matematyczna Gimnazjalistów
Do II etapu Olimpiady Matematycznej Gimnazjalistów zakwalifikowała się Roksana Kranczkowska z klasy III c.
O Olimpiadzie
Olimpiada Matematyczna Gimnazjalistów (OMG) to ogólnopolskie zawody matematyczne, o wysokim standardzie merytorycznym, skierowane do uczniów gimnazjum. Do OMG może przystąpić każdy gimnazjalista oraz uczeń szkoły podstawowej. Zawody są trójstopniowe. Finalistom i laureatom OMG przysługują uprawnienia przy rekrutacji do szkoły ponadgimnazjalnej oraz przy egzaminie gimnazjalnym.
Szkolny koordynator Olimpiady T. Pionk

KONKURSY ROK SZKOLNY 2012/2013

Finaliści wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych
w roku szkolnym 2012/13

Marcin Borowicz kl. II F - biologia
Korneliusz Karbowski kl. III H - informatyka
Marcin Socha kl. III i - geografia
Alex Wariński kl. III i - j. niemiecki
Agata Sikorska kl. III H - konkurs biblijny
Alicja Czepli kl. I C - konkurs biblijny
Anna Stromska kl. III J - konkurs biblijny

Laureaci Powiatowego Konkursu Języków Obcych

Już po raz X odbył się Powiatowy Konkurs Języków Obcych dla szkół gimnazjalnych organizowany przez Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kartuzach. Uczniowie 18 kwietnia sprawdzali swoje wiadomości i umiejętności zawarte w standardach wymagań z języka angielskiego i niemieckiego. My możemy pochwalić się dobrymi wynikami. W konkursie z języka niemieckiego Karolina Deik II c zajęła II miejsce (nauczyciel-Joanna Kobylińska-Domżał), a Sandra Świeczkowska IIc miejsce IV (nauczyciel-Violetta Piątkowski). Gratulujemy!

Mamy laureatów w VIII MEGAOLIMPIADZIE WIEDZY!

Konkurs ten jest organizowany pod patronatem Kuratora Gdańskiego, miał miejsce w Akademickim Liceum Ogólnokształcącym "Lingwista" w dniach 6-8 lutego 2013 roku. Alex Warminski został laureatem w VIII już edycji Megaolimpiady Wiedzy z języka niemieckiego, natomiast Tomasz Zymkowski został laureatem z matematyki.
Gratulujemy Uczniom i Nauczycielom!

Uczniowie, którzy będą reprezentować szkołę w finałach Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych

Geografia - Marcin Socha
Biologia - Marcin Borowicz
Informatyka - Korneliusz Karbowski
Język niemiecki - Alex Warminski
Religia - Agata Sikorska, Alicja Czepli
Gratulujemy!

02.03.2013r.-Wojewódzki Konkurs Biblijny

W piątek, 2 marca 2013 roku odbył się etap rejonowy WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU BIBLIJNEGO IM. SŁUGI BOŻEGO KARD. AUGUSTA HLONDA. Uczennice naszej szkoły spisały się na medal: Agata Sikorska z klasy III H - zajęła I miejsce, Alicja Czepli z klasy IC otrzymała wyróżnienie. GRATULUJEMY!

Marcin Socha zakwalifikował się do II etapu Wojewódzkiego Konkursu GeograficznegoKONKURSY ROK SZKOLNY 2011/2012

05.06.2012r.- Turniej ekologiczny

14.04.2012r.- Nakręteczki dla Nataleczki

Podczas wiosennej zbiórki surowców wtórnych w Publicznym Gimnazjum w Żukowie,uczniowie dostarczyli ponad 500 kg plastikowych nakrętek.Wszystkie nakrętki zostały przekazana na leczenie i rehabilitację Natalki Mania urodzonej 23 lutego 2010 roku.Prośbę o wsparcie zdrowia Natalki przekazali rodzice .W dniu 19 kwietnia po nakrętki przyjechał dziadek Natalki.Samochód ,załadowany po sam dach nakrętkami, dwukrotnie wywoził "skarby" do Starogardu Gdańskiego,gdzie mieszka z rodzicami i rodzeństwem Natalka. SKARBY, tak o nakrętkach mówił dziadek Natalki ,który przyjechał po nakrętki. Natalka Mania,jest podopieczną Fundacji Dzieciom "Zdążyć z Pomocą". Gimnazjaliści bardzo mocno zaangażowali się w akcję zbierania plastikowych nakrętek. Najwięcej zebrała Karolina z klasy II 138 kg, Dominik a klasy I 24,5 kg, Kamil z klasy III 16,6 kg.Jednak liczy się każdy kilogram. Dzięki wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom udało się zebrać pół tony nakrętek. Dzięki wszystkim zbieraczom pół tony nakrętek nie trafi na wysypisko tylko zostanie przetworzone na nowe plastikowe produkty: wiadra, doniczki, rynny, kanistry...Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli szczytny i ekologiczny cel - nauczyciele biologii z Gimnazjum
 • 21.02.2012r.- Wystawa Prac uczniów

 • 21 lutego 2012 w bibliotece w Niestępowie (filia Samorządowej Biblioteki Miejskiej w Żukowie) została otwarta wystawa prac uczniów z Publicznego Gimnazjum nr 2 im. J. Heweliusza w Żukowie. Uczniowie wykonali okładki do wybranych przez siebie książek oraz opracowania w j. angielskim, w ramach projektu "Książka, którą warto przeczytać". Komisja, w skład której weszli dyrektor gimnazjum p. Józef Belgrau, dyrektor biblioteki p. Danuta Trawicka, p. Małgorzata Makowska i p. Katarzyna Knie wyróżniła następujące prace: Kornelia Kwidzińska, kl IIId - I miejsce, Kamila Block i Dominika Szreder kl IIf - II miejsce, Karolina Rejniak i Marcelina Słowik kl IIf - III miejsce oraz Kamil Borowski i Krzysztof Nowakowski kl Ia - wyróżnienie. Wystawa okładek stanowi II etap projektu. I etap odbył się w roku szkolnym 2010/2011: styczeń - wystawa plakatów w bibliotece w Niestępowie: maj - wystawa w gimnazjum w Żukowie. III etap projektu odbędzie się w przyszłym roku szkolnym. Celem projektu jest promocja czytelnictwa wśród młodzieży gimnazjalnej oraz doskonalenie umiejętności posługiwania się j. angielskim. Opracowała: Katarzyna Knie
  < zobacz>>


  "Śladami Czesława Miłosza" to tytuł multimedialnego konkursu zorganizowanego, w ROKU MIŁOSZA przez GOK w Żukowie. Konkurs był adresowany do uczniów ze szkół z Gminy Żukowo. Po wielogodzinnej pracy uczniowie naszej szkoły osiągnęli sukces. Przygotowując prace poznali życie i twórczość polskiego noblisty. Do konkursu zgłoszono prace 18 uczniów z 5 szkół. Prace naszych uczniów zostały wysoko ocenione przez jury konkursowe. III miejsce uzyskał MARCIN SZYMAŃSKI uczeń klasy II i, natomiast wyróżnienie - MARCIN BOROWICZ uczeń klasy I F. Kryteria oceny prac były wysokie, dlatego też bardzo nas cieszą zdobyte miejsca i nagrody. MARCIN i MARCIN dla szkoły otrzymali radioodtwarzacz w pięknym czerwonym kolorze. Uroczyste wręczenie nagród w tym konkursie odbyło się 24.11.11 przy ulicy Czesława Miłosza w Żukowie. Po otrzymaniu nagród wszyscy uczestnicy konkursu wraz z opiekunami zostali przez GOK zaproszeni na ...obiad, czyli duuużą pizzę. Wszyscy jedli, aż im się uszy trzęsły, a Czesław Miłosz był zadowolony, że to dzięki niemu. Więcej informacji i zdjęć na stronie GOK Żukowo.


  ROK SZKOLNY 2010/2011
 • Regulamin Ogólnopolskiego Konkursu "JAN HEWELIUSZ - ŻYCIE I DZIAŁALNOŚĆ"

 • Laureaci Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych

 • Język niemiecki - Witold Żak, opiekun pani Joanna Kobylińska-Domżał
  Biologia - Agata Hinc, opiekun pani Janina Kozyra
  Gratulujemy!
  Zobacz zdjęcia>>
 • 20.05.2011r.- Konkurs wiedzy o Św. Maksymilianie Marii Kolbe

 • W piątek, 20 maja 2011 uczennice: ANETA MŁYŃSKA kl. III b KATARZYNA WANKE kl. II a reprezentowały nasze Gimnazjum w WOJEWÓDZKIM KONKURSIE WIEDZY o Św. Maksymilianie Marii Kolbe - w Gimnazjum w Staniszewie i zajęły I miejsce W konkursie wzięło udział 18 osób z 9 szkół gimnazjalnych.
  Serdecznie gratulujemy!
  Joanna Wenta
  Barbara Dawidowska
  zobacz>>
 • Finaliści Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych

 • Geografia - Julia Wajoras i Jakub Kreft
  Historia - Witold Żak
  Język polski - Julia Wajoras, Malwina Brzoskowska, Agata Hinc
  Biologia - Paweł Małecki, Agata Hinc, Tomasz Klimkiewicz
  Chemia - Paweł Małecki, Tomasz Klimkiewicz
  Fizyka - Paweł Małecki
  Informatyka - Paweł Małecki, Karol Trzciński
  Język niemiecki - Witold Żak, Alex Warmiński, Kathrin Domitter
  Język angielski - Marta Kopiniak
  Religia - Klaudia Butowska, Paweł Małecki, Agata Sikorska, Katarzyna Zwiefka, Mateusz Pielowski, Marta Okrój, Łukasz Cichocki
  Gratulujemy!
 • 12.03.2011r.- Konkurs ekologiczno-wędkarski

 • 12 marca 2011 roku odbył się etap wojewódzki Konkursu Ekologiczno-Wędkarskiego organizowanego przez PZW w Gdańsku.Z naszego gimnazjum do tego etapu zakwalifikowało się 6 uczniów i uczennic. Po bardzo trudnym teście wiedzy wędkarskiej i ekologicznej VI miejsce zdobył Kamil Zabłoński z klasy II F (otrzymał puchar i kołowrotek wędkarski). Pozostali uczniowie również zdobyli wysokie miejsca i otrzymali wędkarskie upominki. Relację z konkursu przedstawiają zdjęcia, na których uśmiechają się: Julia Biczkowska, Maja Kuberna, Małgosia Fularczyk z klasy III E oraz Łukasz Cichocki i Dawid Krefta z klasy II C i oczywiście Kamil. Udanych połowów! zobacz>>
 • 11.03.2011r.- Konkurs wiedzy o Marii Skłodowskiej-Curie

 • Rok 2011 jest rokiem Marii Curie -Skłodowskiej w związku z czym Zespół Publicznego Gimnazjum i SzP w Leźnie, przygotował 11 marca br Gminny Konkurs Wiedzy o Wielkiej Uczonej. Trójka naszych uczniów wzięła udział i zdobyła najwyższe noty I miejsce- Katarzyna Wanke z kl. II a przygotowana przez nauczycielkę chemii Janinę Kozyra, II miejsce- Szymon Kunowski z kl. I h, a III miejsce zdobyła Martyna Mądra z kl. II c. Uczniowie zdobyli dyplomy i nagrody a i szkoła tez otrzymała nagrodę specjalną w postaci kilku tomowej Encyklopedii Powszechnej. Uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
 • 04.03.2011r.- Gra planszowa "Kolejka"

 • "KOLEJKA" to edukacyjna gra planszowa przygotowana przez IPN."KOLEJKA" opowiada o realiach życia codziennego PRL.Zadaniem graczy jest wysłanie rodziny (5 pionków)do sklepów na planszy i kupienie wszystkich towarów z wylosowanej listy zakupów.Problem polega na tym,że półki w sklepach są puste... W spotkaniu z autorem gry - Karolem Madajem - pracownikiem warszawskiej centrali IPN,uczestniczyła klasa II G. Pan Karol Madaj, podczas spotkania przedstawił gospodarcze przyczyny powstawania kolejek,zaprezentował grę KOLEJKA,opisał ciekawostki związane z procesem jej powstawania.Smaczku spotkaniu dodały wyświetlone skecze kabaretów TEY i DUDEK oraz film "Każdy wie,kto za kim stoi" (z udziałem Ireny Kwiatkowskiej),które humorystycznie opowiadały o kolejkach.Po części teoretycznej czas usiąść do gry...wszyscy obecni na spotkaniu ,w 5-cio osobowych grupach zagrali w grę KOLEJKA.Bardzo szybko współczesna młodzież nauczyła się "stania" w kolejkach,zdobywania towarów,korzystania z przywilejów a także ...spekulanctwa :( Na zdjęciach można zobaczyć,jak grali uczniowie z II G.Czas gry dobiegł końca i trzeba było odstąpić miejsca kolejnym graczom.Podczas pożegnania pan Karol Madej obiecał,ze szkoła otrzyma egzemplarz KOLEJKI...gdy tylko dodrukują. Po bardzo emocjonującym spotkaniu uczniowie pod opieką pani Anny Borowicz przeszli nad morze, aby zobaczyć czy uda się pieszo, po lodzie dojść do Szwecji z Gdyni Orłowa...Czy się udało proszę zobaczyć na zdjęciach... zobacz>>
 • 02.03.2011r.- Finał Konkursu "Młode talenty"

 • 2 marca br. w Bydgoszczy odbył się finał konkursu "Młode talenty", do któego zakwalifikowała się uczennica III klasy naszego gimnazjum Dominika Kwiatkowska, przygotowana przez nauczycielkę sztuki Beatę Łapę. Dominika znalazła się w 60-osobowej grupie finalistów, wyłonionej wcześniej z kilkuset osób, rywalizujących w kategorii "soliści" i chociaż nie zajęła żadnego czołowego miejsca, to i tak odniosła wielki sukces.
  Gratulujemy i trzymamy kciuki, gdyż Dominika będzie w maju zdawała egzaminy do liceum muzycznego. zobacz>>
 • 10.03.2011r.- Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy Polskiej

 • W lutym odbyły się szkolne i gminne eliminacje do Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy Polskiej. Jury gminne zdecydowało, że w powiecie gminę reprezentować będą uczennice naszefo gimnazjum: Karolina Sikorska z klasy III A, przygotowana przez Aleksandrę Łapę w kategorii "recytacja" oraz Julia Biczkowska z klasy III E, pod kierunkiem Emilii Durkiewicz i Dominika Kwiatkowska z klasy III D przygotowana przez Beatę Łapę-obie w kategorii "poezja śpiewana". Eliminacje powiatowe odbyły się 10 marca. Nasze dziewczęta nie zawiodły.Dominika zajęła II miejsce (I nie przyznano), a Karolina wywalczyła III lokatę.
  Gratulujemy! zobacz>>
 • 01.02.2011r.- Wojewódzki Konkurs Plastyczny "Nie truj sąsiada"

 • We wtorek 01 lutego b.r. w Starostwie Powiatowym w Malborku odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego związanego z projektem Wydawnictwa Pomorskiego pt. "Nie truj sąsiada". Projekt dotyczy edukacji ekologicznej w zakresie ochrony powietrza na Pomorzu i ma propagować proekologiczne zachowania. W ramach konkursu dzieci ze szkół województwa pomorskiego miały przygotować plakat ilustrujący hasło "Nie truj sąsiada". Nadesłano 41 prac wykonanych przez 61 uczestników. Z naszej szkoły brało udział 13 uczniów z klasy II G. Wyróżnienia otrzymało dwoje -Lucyna Lemańska i Karol Sałański. Opiekę nad uczniami sprawowała nauczycielka biologii, pani Anna Borowicz. Gratulujemy!
 • 12.01.2011r.- Wojewódzki Konkurs z Geografii - etap rejonowy

 • Wyniki etapu rejonowego - zobacz
  Klucz do zadań z etapu rejonowego - zobacz
 • 30.11.2010r.- Wojewódzki Konkurs Poezji Jana Pawła II

 • Dnia 30 listopada 2010 roku odbył się w Somoninie ostatni etap Wojewódzkiego Konkursu Poezji Jana Pawła II. Uczennica naszego gimnazjum - Karolina Sikorska z klasy III A zajęła w nim III miejsce. Przypomnijmy, że rok temu ta sama uczennica wywalczyła drugą lokatę. Gratulujemy.