"Hejt School Musical" - to rokowy musical komediowy o przyjaźni, polskim systemie edukacji i o tym jak radzić sobie z hejtem. Na to właśnie przedstawienie 4 października wybrali się do Gdańska uczniowie klas 7a i 7e oraz 8a i 8d.
Na scenie zgromadzono ponad 80 młodych aktorów. W jednej z ról wystąpiła uczennica klasy 8B Amelia Olszewska oraz nasz absolwent Piotr Zamudio- Zeidler. Spektakl wzbogaciła pomysłowa scenografia, ciekawe kostiumy jakby z "Harrego Pottera" i cały arsenał efektów świetlnych. W niezwykle efektownej formie musicalu przed oczyma zasłuchanych widzów rozegrał się prawdziwy dramat głównej bohaterki - Lei. Oglądająca spektakl młodzież nie tylko świetnie się bawiła, ale przede wszystkim, miała okazje zrozumieć jak wiele złego może wyrządzić złe słowo. Przedstawienie to świetna okazja do napisania recenzji i podyskutowania na lekcjach wychowawczych jaki wpływu może mieć hejt na nasze życie.
Po spektaklu, korzystając ze wspaniałej pogody cała grupa ruszyła śladami Jana Heweliusza. Pani Teresa Pionk oraz Pani Grażyna Czechowska przybliżyły uczniom sylwetkę patrona naszej szkoły. Młodzież udała się pod pomnik wielkiego astronoma oraz na jego grób do kościoła św. Katarzyny. Uczniowie zobaczyli również Ratusz Miejski, w którym zasiadał jako Rajca oraz miejsce gdzie niegdyś stały jego kamienice.
Ostatnim punktem naszej wycieczki było spotkanie z najnowszą historią Polski. W drodze do autobusu przystanęliśmy przy pomniku Poległych Stoczniowców. Okoliczności jego powstania, w bardzo ciekawy sposób, przybliżała uczniom Pani Grażyna Czechowska.
img_20191003_113902_small.jpg img_20191003_114717_small.jpg img_20191003_122625_small.jpg img_20191003_122635_small.jpg

Strona główna