Po obejrzeniu na lekcjach języka polskiego filmu Stowarzyszenie Umarłych Poetów w reżyserii Petera Weira uczniowie klasy 3g rozpoczęli pracę metodą lapbooka.
Oscarowy obraz, choć już dość wiekowy, porusza wiele tematów uniwersalnych związanych z dojrzewaniem, samodzielnością w decydowaniu o sobie oraz walką o swoje marzenia.
Klasa 3g, tworząc lapbook, musiała wykonać szereg zadań związanych z problematyką lektury i umieścić je w dowolnej formie w teczce tematycznej.
Oprócz tak łatwych zadań, jak ułożenie planu wydarzeń, były do wykonania też i takie, które wymagały przedyskutowania problemu w grupie, rozpatrzenia kilku aspektów danej sytuacji czy przeanalizowania decyzji bohaterów.
Do najtrudniejszych zadań należało, m.in. drzewo decyzyjne, w którym trzeba było dokonać analizy postawy Neila Perry'ego, jednego z głównych bohaterów.
Uczniowie zastanawiali się także, dlaczego współczesna szkoła jest znacznie bardziej przyjazna uczniom niż Akademia Weltona, co oznacza epikureizm w praktyce oraz jakimi cechami charakteryzował się profesor Keating jako osobowość charyzmatyczna. Śledzili także zmiany, jakim ulegali młodzi bohaterowie filmu.
Praca była bardzo burzliwa, jednak uczniowie tworzyli swoje teczki z wielkim zaangażowaniem. Nie zabrakło kreatywnych rozwiązań oraz interesujących realizacji.
_141246_small.jpg _141304_small.jpg _110626_small.jpg
_110738_small.jpg _112348_small.jpg _112612_small.jpg
_112702_small.jpg _112844_small.jpg _112954_small.jpg

Strona główna